Tonik przeciw wypadaniu włosów Novoxidyl – opinie po braku efektów

Jakiś czas temu zaczęły wypadać mi włosy, zupełnie nie wiedziałam dlaczego. Zawsze o nie dbałam, troszczyłam się też o swoją dietę. Nie rozumiałam więc, z jakiego powodu tak się dzieje. Niemniej jednak postanowiłam działać na własną rękę. Nie mogłam przecież pozostawać bezczynna, podczas kiedy, moje kruczoczarne włosy były dosłownie wszędzie: w wannie, na dywanie, na fotelach…

Novoxidyl – opinie znalazłam samodzielnie

tonik-novoxidyl-opinieZaczęłam wertować Internet. Szukałam czegoś, co mi pomoże. Sprawdzałam więc skład poszczególnych produktów, które mnie w jakiś sposób zachęcały do stosowania. Szukałam produktu, który szybko przyniesie efekty – kluczowe były dla mnie opinie innych osób, które już kiedyś stosowały i mogą obiektywnie ocenić. Niestety w każdym przypadku, który wyszukałam, były one tak skrajne, że właściwie chyba jedyne czym, pod koniec poszukiwań się kierowałam, była ulotka.
A wyszukałam coś nietypowego – Novoxidyl, czyli tonik przeciw wypadaniu włosów. Skład był zachęcający. Pokrótce wymienię najważniejsze składniki, które zapamiętałam:

  • eskulina, czyli substancja pochodzenia roślinnego, która powinna przyczyniać się do odżywienia cebulek włosów,
  • kwas laurynowy, który ogranicza produkcję łoju,
  • aktywne cząsteczki PDO, które miały ograniczyć wypadanie włosów.

Poczytałam też ulotkę Novoxidyl, żeby dowiedzieć się coś o przeciwwskazaniach

Generalnie ulotka przekonała mnie do zakupu. Nie zniechęciło mnie nawet to, że trzeba  było stosować go dwa razy dziennie, a także pamiętać o dokładnym rozprowadzeniu preparatu, wmasowaniu w skórę głowy i tak dalej. Ja zawsze poświęcałam wiele czasu na pielęgnację włosów, więc nie było to dla mnie utrudnieniem.
Niestety, mimo moich starań, preparat nie działał. Tego się obawiałam. Włosów w zasadzie wypadało coraz więcej. Mąż wysłał mnie w końcu do dermatologa, bo zaczął się martwić o mnie. Faktycznie udałam się do specjalisty.

Lekarz odradził mi Novoxidyl ze względu na efekty uboczne

Pani dermatolog powiedziała, że najlepiej, abym przestała stosować Novoxidyl, czyli tonik przeciw wypadaniu włosów, na rzecz profesjonalnej kuracji Vital Hair.
Jak się okazało, włosy były osłabione, ponieważ… stosuję antykoncepcję. Nigdy w życiu nie przyszło by mi na myśl, że może być taka przyczyna!
Z kolei kapsułki Vital Hair zawierają wiele cennych składników. Jest w nich komplet składników mineralnych: krzem, selen, cynk, witamina B6, a także naturalne substancje, takie jak: wyciąg z pestek winogron czy ekstrakt z kiełków grochu.

W końcu postanowiłąm zakupić Vital Hair

Dowiedziałam się również, że Vital Hair jest często zalecane przez dermatologów, ponieważ jest to produkt bezpieczny, naturalny i co najważniejsze – przynoszący efekty.
Mi osobiście przestały wypadać włosy, po około miesiącu kuracji. Są zdecydowanie silniejsze, mimo tego, że nadal stosuję antykoncepcję. Znów mogę się nimi cieszyć i układać na różne sposoby, nie martwiąc się, że znów będą wszędzie.

Vital Hair w końcu zaczął pomagać – już po miesiącu!

Dobrze, że wybrałam się do pani dermatolog, bo przynajmniej przepisała mi konkretny, skuteczny produkt. Podejrzewam, że testowałabym kolejne, nie działające na mnie preparaty, tracąc czas, nerwy i pieniądze, jak w przypadku wspominanego wcześniej toniku.
Vital Hair jest dostępny bez recepty, także polecam, jeśli ktoś ma podobny problem.