Szampon przeciw wypadaniu włosów Alpecin C1 – czy warto było?

Na efekty mojego codziennego prostowania i suszenia włosów nie musiałam długo czekać. Struktura włosów bardzo się osłabiła pod wpływem wysokich temperatur, co z kolei spowodowało, że te zaczęły mi nagminnie wypadać.

Alpecin C1 – opinie znajomych i z internetu?

Pierwsze co przyszło mi na myśl, to zakup jakiegoś szamponu do włosów, który zahamuje ten proces, a także sprawi, że moja fryzura będzie znów pięknie się prezentować. Ważne były więc dla mnie pozytywne opinie innych osób na temat preparatu, w związku z czym właśnie tego szukałam w Internecie.

Alpecin C1 – skład z ulotki

szampon-alpecin-c1-opinieZdecydowałam się w końcu na zakup produktu o nazwie Alpecin C1 – szampon przeciw wypadaniu włosów. Skład kosmetyku nie był długi. W zasadzie, ulotka cały czas opisywała główny składnik preparatu, czyli kofeinę. Według producenta kofeina przyśpiesza porost włosa, a także może nawet zahamować genetycznie uwarunkowane wypadanie włosów. Uwierzyłam, że tak naprawdę będzie.
Zmieniłam więc szampon na Alpecin C1. Stosowałam go codziennie, pozostawiając przez 120 sekund po nałożeniu, bo po tym czasie kofeina wnika w skórę głowy.

Szampon Alpecin C1 – efekty? Brak.

Moje włosy miały specyficzny zapach, ale nie był to aromat kawy… Szampon w połączeniu z włosem i skórą głowy naprawdę dziwnie „pachniał”. Nie czułam się z tym dobrze. Poza tym, stosując go codziennie miałam nadzieję, że może w nieznacznym stopniu, ale zawsze coś pomoże. Niestety nie zauważyłam żadnej różnicy. Włosy wypadały w takim samym stopniu i wcale nie wyglądały zdrowiej. Ja akurat zawiodłam się na tym produkcie. Być może na innych ten preparat działa, ale w moim przypadku okazał się nieskuteczny.

Postanowiłam spróbować coś innego, bo Alpecin C1 był słaby

Żałowałam bardzo, że w ogóle go kupiłam, skoro mogłam „postawić” na coś bardziej wartościowego i skutecznego. Na szczęście nauczyłam się na swoim błędzie i postanowiłam kupić kompleksową kurację, która nazywa się Vital Hair.
Sporo czytałam na ten temat i właściwie – powiem szczerze nie znalazłam negatywnych komentarzy. Ja również nie mogę źle skomentować tych kapsułek, bo…. Najzwyczajniej na świecie, bardzo mi pomogły: nie tylko zahamowały proces wypadania włosów, ale także wzmocniły ich strukturę i sprawiły, że włosy stały się lśniące i gęste.

Vital Hair – skład naturalnego preparatu

Z tego co czytałam, była to zasługa, obecnego w produkcie ekstraktu z kiełków grochu, który to -zgodnie z najnowszymi badaniami- jest odpowiedzialny za rozwój naszych włosów do szybszej produkcji keratyny w obszarze skóry głowy.
Dodatkowo kapsułki stanowią uzupełnienie codziennej diety – zawarte są ważne elementy diety – chociażby witamina B6 czy cynk.

Vital Hair – efekty po miesiącu

Po miesiącu, spoglądając w lustro widziałam naprawdę dużą różnicę, a co najważniejsze dla mnie, preparat zawiera specjalną formułę ochronną, która zabezpiecza włosy przed dalszymi uszkodzeniami.

Nie żałuję wyboru Vital Hair!

Muszę dodać, że z prostowania włosów nie zrezygnowałam, a z efektów, jakie dała mi kuracja jestem bardzo zadowolona! Szkoda tylko, że najpierw straciłam półtora miesiąca na stosowanie nieskutecznego produktu, jakim okazał się być Alpecin C1 – szampon przeciw wypadaniu włosów, którego nie polecam, ale oczywiście zachęcam do stosowania kuracji Vital Hair.