Seboradin szampon – opinie o produkcie przeciw wypadaniu włosów

Od kilkunastu miesięcy sen z powiek spędzał mi problem związany z wypadaniem włosów. Widząc ile włosów traciłam każdego dnia byłam załamana. Wcześniej stosowałam produkty przeciw wypadaniu włosów dostępne w drogeriach i aptekach. Wybierałam te, które znałam z reklam, gdyż każdy z nich obiecywał efekty, o których marzyłam. Stosowałam dosłownie wszystko – szampony, odżywki, maski, wcierki, kapsułki. Na zwalczenie mojego problemu wydałam krocie, a efektów ciągle nie widziałam. Pewnego dnia koleżanka pokazała mi ulotkę szamponu Seboradin przeciw wypadaniu włosów, w której przytoczono procentowe wyniki badań potwierdzających jego skuteczność. Postanowiłam więc udać się do apteki, aby zapytać o ten produkt. Farmaceutka szczerze mi go poleciła, dlatego pomyślałam, że warto jej zaufać i wypróbować.

Seboradin szampon – opinie, recenzja i skutki uboczne

Niestety bardzo się zawiodłam. Już po pierwszym myciu zauważyłam, że moje włosy były bardzo wysuszone i szorstkie. Przy próbie ich rozczesania plątały się a na grzebieniu pozostało ich jeszcze więcej niż wcześniej. Ale najgorsze zaczęło się po ich wysuszeniu. Przez kilka kolejnych godzin po umyciu głowy szamponem Seboradin odczuwałam silne pieczenie skóry głowy. Licząc, że po dłuższym stosowaniu tego produktu moje włosy przestaną wypadać, postanowiłam uparcie używać tego szamponu nadal, aż do ukończenia zakupionego opakowania. Niestety po kilku tygodniach stosowania nie zauważyłam żadnych pozytywnych rezultatów. Moje włosy nie tylko nadal bardzo wypadały ale co najgorsze stały się suche, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku.

Nie odnotowałam również, aby pojawiły się nowe włoski „baby hair”. Nadal po każdym myciu odczuwałam silne pieczenie skóry głowy – dodam, że nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu. I wtedy postanowiłam dokładnie przeczytać w ulotce, z jakich składników składa się ten szampon. Jak się okazało, w szamponie Seboradin znajdują się m. in.

  • Cocamide DEA (z tego co wyczytałem z badań, zdaniem ekspertów składnik szkodliwy, wręcz rakotwórczy!),
  • Methylchloroisothiazolinone,
  • Methylisothiazolinone (składniki uczulające i szkodliwe dla skóry, prawdopodobnie odpowiedzialne za odczuwane przeze mnie pieczenie).

Brak efektów, odczuwane negatywne skutki stosowania oraz obawa o zdrowie mojej skóry sprawiły, że zrezygnowałam z dalszego stosowania szamponu Seboradin.

VitalHair znalazłam w internecie i zdecydowałam się zaryzykować

W dalszym poszukiwaniu skutecznego produktu przeciw wypadaniu włosów postanowiłam zasięgnąć opinii innych osób, borykających się z takim samym problemem. I tak na jednej ze stron internetowych trafiłam na opinie o produkcie VitalHair. Po wcześniejszych doświadczeniach z innymi produktami, moja pierwsza reakcja była dość sceptyczna, ale pozytywne opinie innych użytkowników przekonały mnie do wypróbowania kapsułek VitalHair. Nauczona doświadczeniem dokładnie przeczytałam jaki jest ich skład. Lista składników zawarta w ulotce dołączonej do opakowania okazała się być niezbyt długa. Preparat zawiera duże dawki naturalnych składników – biotyny, selenu oraz ekstrakty z kiełków grochu i pestek winogron. Ku mojemu zadowoleniu, w kapsułkach VitalHair nie zawarto żadnych substancji chemicznych, co dla mnie jest bardzo istotne, ponieważ stanowi potwierdzenie, że produkt jest bezpieczny.

Efekty po regularnym stosowaniu kapsułek są… rewelacyjne!

Zgodnie z zaleceniem producenta, które zawarto w ulotce, każdego łykałam po dwie kapsułki, cierpliwie oczekując na rezultaty. Po kilku tygodniach stosowania VitalHair, ku mojemu zdziwieniu i radości zaczęłam zauważać pierwsze pozytywne efekty kuracji. Okazało się, że moje włosy z każdym kolejnym dniem stawały się gęstsze, bardziej lśniące, mocniejsze i po prostu zdrowsze! Chcąc utrzymać uzyskane efekty postanowiłam, że będę stosować VitalHair przez minimum 3 miesiące (zgodnie z zaleceniami dermatologów). Obecnie kończę już trzecie opakowanie (jedno opakowanie wystarcza na miesiąc kuracji). Jestem zachwycona rezultatami. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że moje włosy wyglądają fantastyczne! VitalHair rozwiązał mój problem szybko, łatwo i skutecznie. Szczerze polecam ten produkt wszystkim osobom, które chcą zwalczyć problem wypadania włosów.